Urządzenia Gaśnicze Mgłowe

Mgła wodna ma doskonałe właściwości gaśnicze, o ile zawarte w niej krople wody sa odpowiednio małe, i o ile mgłe owa udaje się wprowadzać do ognia pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Jeśli krople sa zbyt duże, mgła traci swoje właściwości, a woda opada na ziemie. Jeśli zaś strumień mgły ma zbyt mała energię kinetyczną - kropelki wody porywane są prądami konwekcyjnymi unoszącymi sie ponad płomieniem i nie docieraja do zródła ognia.
Oferowany przez nas system Telesto pozwala generować mgłę wodną o bardzo korzystnej wielkości kropel (około 50 mikronów) i bardzo dużej energii kinetycznej - mgła generowana jest w strumieniu powietrza rozpędzonego do prędkości 3 Machów.

System Telesto pozwala w pełni wykorzystać doskonałe własciwości gaśnicze mgły wodnej, powodujac:

  • likwidacje wolnych rodników,
  • schładzanie płomienia,
  • ograniczanie ilosci tlenu w obszarze płomienia.
W Systemie Telesto, dzieki możliwosci zastosowania roztworów wodnych związków nieorganicznych, wzbogacono działanie mgły o właściwości, jakimi dotychczas odznaczała się wyłącznie technika gaszenia proszkiem gaśniczym. Dzieki temu, System Telesto pozwala gasić pożary wszystkich klas.

System Telesto posiada dopuszczenie do stosowania przy gaszeniu pożarów pod wysokim napięciem, co powoduje, że jest jedynym bezpiecznym rozwiazaniem dla sektora energetycznego.

Hydrant Mgłowy H-3000 jest nowatorskim rozwiązaniem w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Zastosowanie mgły wodnej do gaszenia pożarów znacznie podnosi ich skuteczność gaśnicza, ponadto zmniejsza wyraznie zużycie wody, a co za tym idzie maleja szkody powstałe przy gaszeniu w wyniku zalania. Pradownica wytwarza strumień mgły o długości kilku metrów i średnicy ok. 1,3 m. Całość urządzenia składającego się z butli ze spreżonym azotem, zbiornika z wodą, zwijadła z weżem oraz prądownicy znajduje się w wolnostojącej obudowie mocowanej do ściany.
Hydrant pozwala na prowadzenie akcji gaśniczej przez cztery minuty.

 
       
 
 
o firmie | oferta | projekt | kontakt | mapa strony
 
 

projekt: ADF Studio | hosting: USLUGI.IT