Systemy inertyzujące

Główna zasada działania systemu zapobiegania pożarom OxyReduct® jest bardzo prosta:
w miejscach, w których nie ma wystarczajaco dużo tlenu, nie dochodzi do powstania ognia.
Dzieki redukcji zawartosci tlenu w obszarach objetych ochrona zmniejsza sie palnosc materiałów.
Od pewnego poziomu zawartosci tlenu, który jest ustalany dla każdego rodzaju materiału, nie jest możliwe jego zapalenie sie. Odnosi sie to do wielu typowych materiałów takich jak np. drewno, kable lub tworzywa sztuczne, już od poziomu koncentracji tlenu wynoszacego 17 %. Przy koncentracji tlenu wynoszącej 15 % można przyjąć, że wiekszość stałych materiałów palnych i cieczy nie zacznie sie palić.

Naturalna ochrona przeciwpożarowa przy pomocy azotu.
Nasza naturalna atmosfera składa sie w 78,09 % z azotu i w 20,95 % z tlenu. Przez doprowadzanie azotu można zmniejszyć zawartość tlenu w powietrzu, nie zmieniajac przy tym jego naturalnego, istotnego dla człowieka składu. Natura stworzyła dodatkową zaletę dla systemu zapobiegania pożarom OxyReduct®. Azot konieczny dla zmniejszenia zawartości tlenu w powietrzu, który w sposób kontrolowany doprowadzany jest do obszarów objetych ochrona, może być łatwo otrzymywany na miejscu, z otaczającego powietrza.

Sprecyzowane cele ochrony przeciwpożarowej, indywidualne rozwiazania.
System zapobiegania pożarom OxyReduct® już dawno sprawdził sie w praktyce. Ten nowoczesny system stosowany jest w wielu krajach, w najróżniejszych dziedzinach i obszarach objetych ochrona przeciwpożarowa, o wielkosci od 2 m3 do 200.000 m3. Indywidualne opracowywane systemy, które precyzyjnie dopasowują się do celów związanych z ochroną przeciwpożarowa, mogą zostać zaprojektowane tak, aby zgodnie z dyrektywą o warunkach w miejscu pracy, do obszarów objętych ochrona OxyReduct® mogli mieć dostęp ludzie.

 
       
 
 
o firmie | oferta | projekt | kontakt | mapa strony
 
 

projekt: ADF Studio | hosting: USLUGI.IT