Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze (DSO)

Niewłaściwie przeprowadzona ewakuacja, a w szczególności wystąpienie zjawiska paniki, mogą być przyczyną tragedii podczas alarmu pożarowego. Nawet wczesne wykrycie zagrożenia nie gwarantuje uniknięcia strat. Znane są przypadki, kiedy wysokiej klasy systemy bezpieczeństwa wykryły pożar, a mimo to śmierć poniosło wiele osób.

Aby zapobiec powstawaniu tego typu zjawisk stworzono dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO). Dźwiękowy system ostrzegawczy zapewnia skuteczną komunikację w przypadku zagrożenia i pomoc w bezpiecznej ewakuacji osób znajdujących się w zagrożonej strefie.
Prowadzone na całym świecie badania wykazały, że przekazywanie komend słownych za pomocą alarmu głosowego zapewnia ewakuację nie tylko właściwą drogą, ale również w odpowiednim czasie. Zastąpienie klasycznych syren i dzwonków głośnikami przekazującymi informacje słowne wiąże się z koniecznością spełnienia rygorystycznych warunków technicznych, zgodnie z obowiązującą na terenie RP normą PN-EN 60849:2001 "Dźwiękowe systemy ostrzegawcze".

Profesjonalnie zaprojektowany i wykonany dźwiękowy system ostrzegawczy powinien gwarantować niezawodność i zgłaszać wszelkie zakłócenia i usterki w przeciągu kilku sekund, niezależnie od tego w jakim charakterze system jest w danej chwili wykorzystywany.
Nasza firma posiada w swej ofercie systemy w zakresie DSO. Oferowane przez nas rozwiązania dostosowane są do warunków i potrzeb szerokiej gamy obiektów i umożliwiają sprawną ewakuację osób przebywających w całym chronionym budynku lub wyłącznie z obszarów objętych bezpośrednim zagrożeniem.

 
       
 
 
o firmie | oferta | projekt | kontakt | mapa strony
 
 

projekt: ADF Studio | hosting: USLUGI.IT